Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Будівництво лазні - влаштування дерев'яної лазні

Компанія «Сучасні дерев'яні будинки» здійснює будівництво дерев'яних лазень в Києві й по всій Україні, а також саун за кількома технологіями: лазні в зруб (або лазні з колоди), дерев'яні лазні з клеєного брусу, каркасні лазні. У цій статті про будівництво та особливості їх облаштування.

Технології будівництва дерев'яних лазень
Російська лазня (дерев'яний зруб) Баня-сауна из клееного брусу
з басейном
Каркасна лазня
з енергозберігаючим склінням

Вибір типу технології будівництва залежить не тільки від наявності та розміру виділених коштів. У кожної людини свій внутрішній світ, темперамент, стиль життя й мислення, отже важливо, щоб у процесі відпочинку вас нічого не дратувало або не пригнічувало. Обстановка всередині приміщення, його стиль і сам процес парення й відпочинку - це відчуття, які сприймаються в комплексі, тому для різних людей або компаній, вони різні. Щоб цей процес не перетворився на звичайну процедуру миття - тут пропонується опис декількох найбільш поширених видів бань, для будівництва яких, виділяється окреме місце на вашій ділянці. Тож яка вам до душі? ->...

Будівництво дерев'яної лазні в зруб

Серцем будь-якої російської лазні є парна. У традиційній парильні, не далеко від входу, розміщували розжарювальну кам'яну піч, а з іншого боку діжку з холодною водою й ковшем. Перед процедурами стіни парильні, віники й полиці змочували. Коли температура досягала потрібного значення, нагрітий пар проймав присутніх і ароматичні речовини, що містить деревина, чинили цілющу дію, проникаючи через пори шкіри й дихання. Камені для печі підбирали без тріщин і розшарувань, що б витримали різкі перепади температур. Іноді замість каменів використовували сколотий чавун або чавунні ядра. Щоб регулювати вологість у парильні чавун або камені обережно бризкали водою. По периметру стін влаштовували три ряди полиць одна над одною з приступками й підголів’ями в три яруси. Найспекотніше було на верхній полиці, а на нижній можна було митися.

Схема внутрішнього устрою російської лазні

Гарну баню будували завжди з передбанником, щоб повітря нагрівалося й охолоджувалося поступово й було місце для одягу та відпочинку. Над лавкою з інвентарем - в стіні - робили невелике віконце для природного освітлення в парній.

Це «лазня по білому»

Під час будівництва дерев'яної лазні враховується тип завантаження палива й тип вентиляції. Завантаження палива в кам'янку, може бути як з фронтального боку - з парильні - так і з тильної сторони, тобто з кімнати відпочинку. Перший варіант зручний тим хто бажає регулювати температуру в парильні не виходячи з парної. Якщо приміщення дозволяє й правильно організований приплив повітряної тяги, то під час парення ви будете насолоджуватися тихим заспокійливим гулом вогню в печі. Приплив свіжого повітря організований природним чином, коли він проходить крізь кімнату відпочинку, поступово нагріваючись і вже в нагрітому стані циркулює всередині парильні. Це загальна, відкрита системи циркуляції повітря.


Планування лазні на цьому малюнку передбачає завантаження палива в піч з кімнати відпочинку. Цей варіант зручний тим, що ви не тримаєте у парній дрова або інше паливо й не захаращуєте простір, і без того, невеликого приміщення. Приплив повітряної тяги в пічний продух організований з сусіднього приміщення і в парну не потрапляє. Циркуляція повітря в парильні відбувається незалежно від інших приміщень, і здійснюється за допомогою спеціальних душників знизу й вгорі стіни й на час парення зазвичай закриваються Це закрита або незалежна система циркуляції.

Будівництво лазні по чорному – схема

Російська та фіньска бані "по чорному"
Схема внутрішнього устрою
лазні « по чорному»
Лазня « по чорному», так би мовити, інтер'єр.
Відсутність димоходу
у будівництві лазні по чорному

Шанувальники «баньки по чорному» розжарювальну піч влаштовували посеред парної й розводили відкритий вогонь у кам'янці без витяжного каналу, дим та кіптява просто виходили в невеликі отвори під стелею парильні й наповнювали парну, осідаючи на внутрішніх стінах і присутніх, роблячи їх чорними від сажі. Не зважаючи на присутність відкритого вогню - висока вологість повітря й майстерність досвідчених завсідників даного виду «відпочинку», не дозволяли ситуації перерости в небезпечну для здоров'я, й для баньки. Від такого влаштування лазні по чорному, з причини відкритого вогню й високої вологості, залишається небезпека виділення чадного газу. Тому прийняття даного виду процедур без присутності людини певних навичок не радять. По закінченні прогрівання або пропарювання саме «з димком» відпочиваючі милися.

У давнину у простих людей рідко було мило, тому заздалегідь заготовляли «луг». Це настоянка дощової води з деревною золою. Обполіскуючись з бочки із лугом, люди й змивали сажу використовуючи «настоянку» золи, потім обливалися чистою водою

Баня в зруб сподобається всім хто має консервативне й зріле мислення. Тут ви відчуєте що час зупинився й є речі, які залишаються сьогодні такими ж, як сотні років тому.

Приклад російської баньки з оциліндрованої й рубаної колоди з верандою і передбанником

Будівництво лазень ведеться на стрічкових, стовпчастих та монолітних фундаментах. Їх параметри збігаються з фундаментами дерев'яних будинків, про які ми розповідали в цій статті. Колоди укладають у зруб, а потім законопачують стіни в місцях прилягання місячного пазу, щоб тепло не вивітрювалося крізь примикання вінців. Додатково утеплювати зруб ще більше немає потреби, бо дерево саме по собі чудовий утеплювач, проте
Піч та димохід термоізолюють від дерев'яних стінТермоізоляція печі в лазні місце для печі в парній добре термоізолюють, захищаючи від жару обробкою з каменю або металу. У прошарку ізолятора присутня фольга, шар базальтового утеплювача, відбивачі тепла й негорючі панелі або листовий термоізолятор.

Будівництво лазні з клеєного брусу

Це порівняно не давній фінський винахід, на основі традиційної фінської сауни, яка відрізняється сухим нагріванням парильні. Температура повітря тут може досягати 100 С° і більше. Стіни парної сауни обшиваються вагонкою, а вхід в парну зазвичай розташований через мийну або душову.

Внутрішнім влаштуванням парна мало чим відрізняється від російської лазні, але передбачає більш високий рівень комфорту, наявність мийної, роздягальні та кімнати відпочинку й басейну.

Відсутність вікон, в парильній сауни, компенсується внутрішнім освітленням, а в протилежній від входу стіні парної передбачені вентиляційні віддушини що закриваються під час парення. Баня з клеєного брусу - йдеться про саму будову - потребує меншого догляду, ніж та сама з круглої колоди. Сухий клеєний брус має стабільну форму й не скручується й не розтріскується, а дерев'яна вагонка з липи або вільхи зберігає приємний ароматичний мікроклімат та високий рівень комфорту. Іноді полоки, лежанки й підголовники виконуються з білого канадського дуба, тика або інших цінних порід дерева, що не містять смоли.

під час проектування сауни мийну кімнату можна поєднувати з басейном, а в бюджетному варіанті з роздягальнею. Якщо сауну планується використовувати і в зимовий час - бажано передбачити наявність передбанника або тамбура.

варіант розміщення приміщень парної, мийної і кімнат відпочинкуЕскіз лазні з клеєного бруса

Якщо сауна розташована з виходом у внутрішній двір або недалеко від літнього басейну, доцільно було б передбачити наявність тераси для відпочинку або приготування барбекю. У фінській сауні, за бажанням, теж можна підняти вологість, намочивши віники, поставити діжку з водою й змочивши камені в печі. Але якщо планується «парна» в буквальному сенсі цього слова в споруді з клеєного брусу, то її потрібно термо й гідроізолювати від основного стінового брусу, спеціальним прошарком з фольги, утеплювачу й пароізоляції. Якщо не порушувати нескладні вимоги технології будівництва та експлуатаційні норми, то дерев'яна лазня з клеєного брусу слугуватиме довше, ніж аналогічна з оциліндрованої колоди

Фото современной бани из клееного бруса

Баня з клеєного брусу - це вибір прогресивних прагматичних та діяльних людей. Для тих, хто цінує неперевершену якість, любить комфорт, хто бере найкраще з минулого й сьогодення, для тих хто об'єднав класику дерев'яної лазні й поліпшив побутові умови за допомогою технологічних засобів, але подбав - до того ж - про екологію та традиційність даного виду відпочинку.

Для будівництва лазень з клеєного брусу обирають ті ж варіанти фундаменту, що й для звичайної дерев'яної. Складання стін ведеться із, заздалегідь зарізаного на виробництві, комплекту клеєного бруса по кресленнях розбрусовки робочого проекту з розділу "КД". Перед заливанням фундаменту враховують розташування санвузлів, водопроводу й водовідведення (розділ Вод.Канал., ІОС2і3 проектної документації) а також електрощитка, якщо ведеться підземний кабель. Електропроводка оснащується згідно відповідних розділів проектної документації (ІОС1, Ел.Снаб., ЕМ-силове, Ел.Осв. Розділи техніч. Документації) робочого проекту лазні відповідно загальноприйнятих будівельних стандартів та правил європейського зразка.

Каркасна баня в порівнянні з іншими видами будівництва має кілька переваг

Вона швидко будується, має доступну ціну, й придатна до будь-якого виду оздоблення, як дорогого, так і бюджетного. У проектах каркасних лазень, часто використовують скляні перегородки та стіни, що відокремлюють терасу, басейн і зону відпочинку. В оздоблюванні мийної, доцільно й красиво виглядають зони прикрашені мозаїкою, вітражним склом та дзеркалами. Якщо застосувати креативне мислення, то будівництво каркасної лазні та її оздоблення можна перетворити на справжню родзинку вашої ділянки й зробити чудовим куточком відпочинку.

Каркасна лазня з склінням в Хуф-хаус стилі

Тож каркасна лазня не обов'язково означає «дешева». Використання мінерального утеплювача, паро й вітрозахисту - дозволяє створити енергоефективну швидкопротоплювану будову, а комбінація дерева, скла й каменю, включаючи елементи з мармуру, екзотичних порід деревини та освітлення - неповторний сучасний дизайн преміум класу.

Зупинивши вибір саме на каркасній лазні - ви звільняєте себе від урахування певних особливостей технології будівництва, так само немає необхідності дотримуватися де яких умов, пов'язаних з важко-здійсненними, конструктивними рішеннями та завданями.

Купольная баня3d-дизайн лазні в стилі хай-текПроект класичної карасной лазніБудь-які форми лазні - купол, хай-тек, класика. Будь-які поєднання - камінь, дерево, скло. Будь-які типи лазні - російська, фінська, турецька, доступні для втілення каркасною технологією. Справжня каркасна технологія - універсальна й енергоефективна.

Якщо ви творча натура й завжди прагнете самовираження, невпинно привносите різноманітність у навколишній нудний світ, якщо вам незатишно від однакових стандартних форм і ви знаєте як це змінити, якщо за звичайною - на вигляд - людиною, криється креативна душа художника та дизайнера - тоді будівництво та оздоблення каркасної лазні для вас буде цікавим процесом творіння, по закінченні якого банний відпочинок перетвориться на естетичну насолоду, а не банальне тілесне миття.

Будівництво каркасної лазні ведеться - зазвичай - на моноліті фундаментної плити з виведеними комунікаціями мереж інженерно-технічного забезпечення (ел. дроти, сантехніка)..

Спочатку монтуються основні несучі балки, та збирається дерев'яний каркас.

Потім каркаси перегородок оснащуються електропроводкою і сантехнікою, укладається утеплювач, який закривається мембраною, із зовнішньої, і пароізоляцією з внутрішньої сторони

І з рештою перегородки та зовнішні стіни обшивають оздоблювальним матеріалом. Для базової обшивки каркасних стін підходить будь-яка основа – може бути OSB або гіпсокартон, а фінішною обробкою може служити безліч матеріалів: блок-хаус, імітація брусу, композит, вагонка, плитка, мармур та навіть цегла.

Проект бани с бассейномЯкщо є можливість та дозволяє місце - до банної будівлі прилаштовують навіс з басейном або невелику купіль. Це дозволяє приймати контрастні ванни, отримати додатковий розслаблюючий ефект після сауни. Якщо ви плануєте наявність критого басейну - будьласка - в каркасній лазні це зробити найлегше, оскільки технічні умови, теплозбереження й універсальність каркасних конструкцій будинку дозволяють розмістити, приховати й влаштувати доступ до будь-якого вузла вентиляції, та інженерного обладнання або ж забезпечити пожежобезпечність опалювального обладнання та котлів.

Терміни будівництва каркасної лазні 2-6 місяців, залежно від оснащення, матеріаломісткості та квадратури будівлі. У комплектації "під ключ" істотну частину часу займе обробка.

Навздогін….
Не незважаючи на всі зусилля людства, полегшити собі працю через використання благ технічного прогресу - життя людини не стає легше. Механізми, автоматика й цифрові технології лише накрутили темп життя, знецінивши ручну працю й от результат - замість того, щоб більше приділяти часу відпочинку, люди стали просто більше та активніше працювати. Але рано чи пізно сили потрібно відновлювати. Кожній людині необхідний відпочинок. Деякі віддають перевагу активному відпочинку, деякі бережуть сили для важкого трудового тижня. Але якщо ви з тих людей, хто давно зрозумів, що ці два види можна об'єднати за допомогою оздоровчих банних процедур - то ви знаєте розцінки на цей вид послуг і не раз подумували про будівництво лазні на власній ділянці

Оберіть свій тип лазні, де зможете на декілька хвилин зупинити час, зробити паузу для перепочинку знайшовши затишний куточок, щоб побути наодинці з собою або не тільки з собою, а навіть з ким не будь ще, з ким захочете розділити ці хвилини відпочинку.

Будівництво дерев'яних лазень - Київ 2015р.

2004-2021 (с) Современные деревянные дома. Все права защищены.

^