Каркасні будинки під ключ - будівництво, універсальність, різноманітність
Різноманітність технологій будівництва каркасних будинків на сучасному ринку іноді вражає, через безліч інженерних рішень та завдяки легкій адапттації під будь-які потреби. Проекти каркасного будинку легко адаптуються під будь-які смаки й стилі. Вони добре захищені від негараздів та несприятливого клімату, будь то суворі північні морози, або субтропічна спека й підвищена вологість ...
Всесвітнє використання каркасних будинків та їх універсальність
У каркасних будинках живуть в Канаді, Фінляндії, Норвегії, Швеції, Данії, в Північній та Латинській Америці, в Австралії, а також в Японії й, звичайно ж, в Європі. Англія, Німеччина, Франція - давно використовують і успішно розвивають цю технологію будівництва. Успішні архітектори всього світу створюють унікальні компонування, використовуючи дерево й каркасні конструкції, а компанії забудовники пропонують масу варіантів готових типових проектів та здійснюють будівництво під ключ.
Влаштування внутрішніх і зовнішніх стін каркасу
Каркасний будинок - це такий, в якому роль несучої конструкції що утримує навантаження є каркас із заповненням стін різноманітними утеплювачами та звукоізоляторами. Залежно від кліматичної зони, довкілля та сусідства з джерелами шуму - наприклад ринки, залізниця, авто траси та ін. оснащення внутрішніх пустот може бути заповнено теплоізоляцією, а також жаро-, шумо-, вітро- захистом та ін.

У більшості випадків, «пиріг» виглядає, як каркас із брусу, який монтується вертикально з кроком у 500 мм і перев'язується 2-3 рази по всій довжині стіни та по зовнішній стороні. Далі під оздоблювальним шаром кріпиться ОСБ, під ним дифузійна мембрана, а простір між каркасним брусом заповнюється утеплювачем що накриває паро бар’єр потім - з протилежного боку - ОСБ або гіпсокартон. Наступним - якщо будівництво ведеться під ключ - виконується облицювання різними матеріалами, такими як блок-хаус або імітація брусу, сайдинг, цегла - зовні - й кахель, штукатурка та шпалери – з середини.
Для влаштування каркасу використовується брус, висушений до 16-22% або суха клеєна ламінована деревина - наприклад, якщо необхідно використання вигнутих арочних та купольних будівель або довго-прогонових балок. Каркасні будинки легкі по відношенню до інших видів будинків, тому не вимагають масивного фундаменту. Також це один з найкращих варіантів для сейсмонебезпечних зон будівництва. Пропонуємо деякі цікаві рішення каркасних будинків різних країн світу.
Каркасні будинки різних країн.
Норвезькі каркасні будинки


Наприклад, вельми популярні, останнім часом, Post and Beam-будинки – перекладається термін як «система балок та опор». Але мало хто пов'язує її з каркасно-брусовими будинками Норвегії, які будуються за тим же принципом вже кілька сотень років. Ось вже, по правді, нове це добре забуте старе.


Каркас будинків за норвезькою технологією виконується з масивного брусу, балки якого прикрашаються різьбленням. Стіновим матеріалом служить лафет ручної обробки. Сьогодні лафет виготовляють на виробництві, а внутрішні перегородки дешевше й швидше зібрати з каркаса й додатково вкласти шар звукоізоляції. Для класичних норвезьких проектів властиві невеликі вікна, приземкуваті (не більше 2,5 м заввишки) приміщення невеликої площі й звичайно ж - зелені дахи.
Німецькі каркасні будинки – Фахверки
Фахверки - це каркасні будинки, що з'явилися в XV столітті в Німеччині, головною відмінністю даної технології є видимі каркасні балки. Простінки заповнювалися тоді саманом, цеглою, деревом і фарбувалися в білий колір. Каркас виготовлявся з колод і встановлювався на камені, які служили фундаментом. Класичним прикладом традиційних фахверків є звичайно ж Ремерберг, що не далеко від Франкфурта. Взявши за основу принцип цієї технології, й впроваджуючи технічні та інженерні нововведення, деяким вдалося досягти особливого ефекту.
Хуф-Хаус - це технологія будівництва каркасного будинку з використанням за основний будівельний стіновий матеріал - дерево й скло. Як правило завжди збирається під ключ. Вперше дана технологія була використана в Німеччині в ХХ столітті. Виробництво передбачає промислове виготовлення конструкцій та груп деталей, збірку яких здійснюють на об'єкті будівництва за кілька днів. Про будинки в такому стилі у нас на сайті присвячено цілий розділ і багато статей, тому тут докладно ми на цому зупинятися не будемо.
Чеські каркасні будинки - каркасно-щитова технологія
Каркасно-щитові будинки відрізняються від решти технологією складання. Їхні стінові панелі виробляються в цехах, а на об'єкті проводиться лише монтаж. Дана технологія прискорює збірку будинку до 1 місяця (без урахування фундаменту). Засновниками цієї технології є чехи, де зведення подібних будинків ведеться вже більше 50 років. Через модульну систему виробництва панелей, вибір проекту пропонується з каталогу готових проектів, які можна доповнювати різними архітектурними та конструктивними елементами: простінками, еркерами, навісами, балконами та ін.
Канадські каркасні будинки
Справедливо було б сказати, що не всі канадські каркасні будинки - сип панельні. Існує - принаймні кілька варіантів утеплення основного каркасу будівлі й пінопласт(пінополістирол) не найкращий з них. Компанія «СДД» будує за канадською технологією, яка виключає застосування СІП панелей з пінополістиролом. Замість цього ми використовуємо мінеральний утеплювач захищений пароізоляцією й супердифузіонною мембраною. А що б під час різких перепадів температур не утворювався конденсат всередині стін та в кутах і стиках панелей - ми забезпечуємо повітряні продухи.
У Канаді дійсно багато будують, використовуючи за тепло-ізолятор сіп-панель. Це й виробничі й офісні будівлі, й навіть житлові будинки.
Однак це або промислове будівництво, або будинки соціального або малобюджетного житла. І хоча в інтернеті ви знайдете велику кількість канадських, та американських фірм що пропонують двоповерхові, солідні на вигляд, особняки з СІП панелі, та проживання сім'ї, хоча б з двома дітьми, у 2-х поверховому плануванні виявиться некомфортним. Звукоізоляція таких рішень завжди бажає кращого, оскільки сіп-панелями, збираються не тільки стіни, а й перекриття і навіть дах. При складанні монтажні вузли й стики панелей задувають монтажною піною, яка не завжди щільно заповнює порожнечі.
Класична канадська сіп-панель, являє собою щільний шар полістирольного або поліуретанового утеплювача склеєного з обох сторін ОСБ плитами. Про екологічність та безпеку даної технології постійно сперечаються. Деякі вважають її прийнятною - ми ж – неекологічною й суперечливою, тому що пінополістирол не можна назвати екологічно чистим продуктом з причини 3-го класу токсичності та його кількості в сіп панелях. Підчас сильного нагрівання або пожежі з пінополістиролу виділяється їдкий газ - стирол, а горючі залишки плавляться, і загасити їх звичайною водою неможливо.
Каркасні будинки під ключ від компанії «Сучасні дерев'яні будинки»
- Цей наголос на виготовлення та будівництво з використанням екологічно чистих матеріалів. В окремих випадках ми можемо запропонувати заповнити простінки каркасного будинку клеєним брусом, тим самим забезпечивши естетичність, практичність і чудовий ефект дерев'яного будинку з сучасним зовнішнім виглядом, який не залишить байдужим навіть найвибагливішого замовника.
Ми Беремо найкраще з чеської, канадської та фінською технології, впроваджуємо свої технічні хитрощі йі пропонуємо готові рішення.
Варто відзначити, що за будівництва під ключ, в простінках та міжповерхових перекриттях одразу прокладаються всі інженерні мережі, система опалення, вставляються вікна та двері, виконуються внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи. Каркасні будинки мають ефективне теплозбереження (мають низький коефіцієнт теплопроводності) й відмінну звукоізоляцію, а за умови вибору нашої компанії - каркасний будинок буде гарантовано екологічно чистим будинком.