Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Покрівлі з гонту

У сучасному світі повернення до витоків, традицій стало свого роду трендом. Це відноситься і до видів покрівельних матеріалів, які використовуються для устрою дахів. Один з них гонт - це покрівля, яка виготовляється у вигляді пластин розміром 10х12х400-600 мм з деревини. Виготовляють гонт за допомогою спеціального колуна, яким відколюються плашки від дерев'яної цурки. Гонт може бути зі шпунтом і без нього (дранка), з клиновидним перетином - одна кромка вужча, інша ширше, в широкій кромці робиться паз в який, при влаштуванні покрівлі, вставляється вузької кромкою наступна гонтина.

Хвойні породи (модрина, ялина, сосна) найчастіше використовують для виготовлення гонту, так як вони містять смоли, котрі є природними антисептиками і запобігають утворенню цвілі і грибків. Завдяки вмісту смоли ці породи витримують сонячний та температурний вплив. Дерев'яний дах з хвойних порід (особливо модрини) служить дуже довго. Перед укладанням на покрівлю гонт просочується спеціальними антисептиками.

Гонт на житлові будинки рекомендуємо укладати в три шари внахлист з кутом нахилу не менше 23% - це необхідно для поліпшення гідроізоляційних властивостей покрівлі. Укладають гонт по обрешітці з перетином 50х50 мм, враховуючи, що відстань між осями обрешетин повинна бути: для 3-шарової покрівлі - третину довжини гонту, для 2-шарової покрівлі - половина довжини гонту. Укладання гонту починають від звісу до коника, а у ряду справа наліво. Гонт заводиться вузькими краями в пази і прибивається цвяхами вгорі і внизу, при цьому наступний ряд укладання повинен перекривати шви укладки попереднього ряду. Гонтом можна обшивати і фасади.
Покрівля з гонту довговічна (20-40 років), додає індивідуальність і неповторність будь-якій будівлі.

Фото покрівлі з гонту

4.5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (1 Vote)

2004-2021. (с) Сучасні дерев'яні будинки. Всі права захищені.

^