Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Дикий зруб

Один з найдавніших способів будівництва дерев'яних споруд є дикий тес, зрубаний вручну сокирою. Дикий зруб (дикий тес, ручний тес) - це очищені від кори стовбури дерев. Сокирою і рубанком здійснюється обстругування колод. Кожен вирубаний стовбур підлягає ретельній ручній обробці і шліфовці без додаткових механічних втручань: вирубуються пази, елементи замкових з'єднань з іншими конструктивними елементами споруди. Дерев'яні стіни встановлюються на заздалегідь підготовлений фундамент, який забезпечує достатню несучу здатність. Стіни будівлі монтуються повінцево, горизонтально укладеними колодами, кожен новий ряд називається вінець. У проміжок між колодами укладається міжвінцовий утеплювач (ми використовуємо тільки натуральні матеріали - лляне полотно, джут та ін.)

Зазвичай діапазон діаметра колод, що використовуються при ручній рубці, для стін становить від 24 до 50 см. З'єднання між суміжними вінцями колод здійснюється в паз, за формою паз є півколом шириною півмісяця від 12 см до 25 см, залежно від діаметра колод.

 

Будинки з дикого зрубу будуються з використанням свіжозрубаної деревини лісу хвойних порід, бажано зимового зрізу (рубки). Сушка колод відбувається безпосередньо в зрубі. Для того щоб в колодах не виникали поверхневі тріщини (або їх було значно менше) при процесі зниження внутрішньої вологості колод, фахівці нашої компанії рекомендують робити вздовж всієї довжини компенсаційні пропили (що мають глибину кілька сантиметрів). Виготовлення та монтаж конструкції рубаного будинку здійснюється на виробництві або місці теслярськими бригадами, залежно від умов праці на об'єкті.

Здійснюємо види рубки:

«Російська чаша»

«Канадськая чаша»

  

Порівняльна таблиця

 Сравнительная таблица 

Головна перевага технології «Канадська рубка» («Канадська чаша») - її унікальне самозаклинювальне замкове з'єднання - щільне примикання один до одного колод, які утворюють надзвичайно тепле і міцне кутове з'єднання. У процесі свого всихання колоди не утворюють зазорів, що вимагають надалі конопатки або ж закладення спеціальними герметиками. Будувати дерев'яний будинок з дикого зрубу за технологією "канадська чашка" більш трудомісткий і дорогий процес. Але, як це часто буває «купуючи річ один раз дорожче, людина в підсумку заощаджує».

Найпоширенішим і доступним видом рубки є «Русійська чаша». Російська рубка відрізняється тим, що зруб складається з округлих обтесаних колод з вінцевим пазом полуокруглой форми, який дозволяє колодам щільно прилягати між собою в стіні. Кути складаються шляхом вирубання чаші (півмісяця) і залишком колоди виходить з периметра зрубу на 20 - 40 см. Зруб, виконаний за даною технологією, є самим стійким. Але у «російської рубки» мається загальновідомий недолік: не надто щільне прилягання покладених колод - півкола чаш, які після усушки, набувають овальну форму, що сприяє утворенню щілин. Тому фахівці рекомендують по закінченню року, після збірки зрубу, проводити повторну конопатку або герметизаціяю рубаних стін.

 

Зруб будинку, бажано, повинен вистоятися не менше року до початку опоряджувальних внутрішніх і зовнішніх робіт, установки вікон і дверей. Після закінчення процесів усадки, виробляється додаткова робота з ущільнення щілин і швів - конопатка зрубів. Ознайомитися з технологією можете в розділі Сервісне обслуговування дерев'яних будинків (підрозділі 6. Конопатка, шліфування). Але є і прискорені методи будівництва дерев'яних будинків з тесаної деревини (дикий зруб, ручний тес), а саме - методом облаштування обсада - плаваючою системи на віконні та дверні прорізи, ознайомиться з технологією, ви можете в розділі Сервісне обслуговування дерев'яних будинків (підрозділі 2. Облаштування обсадних плаваючих систем).

Основна перевага дикого зрубу полягає в тому, що при обробці колоди зберігається її захисний верхній, більш щільний шар деревини - заболоні, на відміну від технології оциліндрованих колод. Дана технологія є більш трудовитратною, тому що ручна обробка колод дуже копітке заняття, але результат того вартий, тому що будинки з дикого зрубу (ручного тесу) є найбільш довговічними.

  

Розглянемо горизонтальний зріз дерева:

  

Поперечний розріз стовбура:

1)      Серцевина;

2)      Серцевинні промені;

3)      Ядро;

4)      Корковий шар;

5)      Луб'яний шар;

6)      Заболонь;

7)      Камбий.

Напевно, ви не залишитеся байдужими при вигляді пишноти різьблених дерев'яних декорацій. Прикрасити ваш будинок можуть різьблені вітрові дошки і прічеліни, стовпи, дерев'яні панно, тривимірні фігури домашніх і диких тварин, різних персонажів. Можуть бути, як самостійними об'єктами, так і елементами конструкцій будинку (стовпами, підставами перил та ін.)

Фото технології дикого зрубу

2004-2021. (с) Сучасні дерев'яні будинки. Всі права захищені.

^