Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Сервісне обслуговування дерев'яних будинків

Фахівці компанії «Сучасні дерев'яні будинки» надають повний спектр послуг у сфері сервісного обслуговування дерев'яних будинків.

 

Перелік послуг, що надаються:

 

1. Регулювання домкратних систем, стовпів.

 

Фахівцікомпанії «Сучасні дерев'яні будинки» виділяють кілька причин виникнення щілин у дерев'яних будинках. Одна з них - це несвоєчаснае або неправильне регулювання компенсаторів усадки.

Усадка дерев'яних споруд природний і необоротний процес, пік, інтенсивності, якого припадає на перші 6 місяців після монтажу будівлі. Для того щоб зберегти геометрію вертикальної складової будівлі, а також уникнути міжвінцових щілин при зведенні, необхідно використовувати спеціальні кріпильні елементи - регульовані гвинтові опори. Доцільність використання даних пристроїв знайшло широке поширення в усьому світі при будівництві дерев'яних споруд.

Регульовані гвинтові опори встановлюються на кожен вертикальний опорний стовп дерев'яної будівлі. Компенсатор усадки регулюється досить просто: на висоту усадки дерев'яного споруди, шляхом закручування спеціальної гайки зміщується опорний майданчик. Регулярно виконувати дану операцію необхідно перші 3 місяці, після завершення будівництва дерев'яного будинку.

На практиці доведено - систематичне регулювання гвинтового домкрата істотно знижує ймовірність виникнення міжвінцових щілин, а також дозволяє досягти рівномірної усадки дерев'яного споруди.

 

2. Облаштування обсадних плаваючих систем.

 

Щоб уникнути впливу усадки стін дерев'яної споруди на конструкцію вікон і дверей, фахівці нашої компанії рекомендують провести підготовку прорізу з установкою усадочних санчат (обсадна система).

Принцип дії даної системи полягає в тому, що вікна та двері, спочатку, монтуються в спеціальний обсади (обсадну коробку), яка при правильному встановленні професіоналами, дозволяє «сідати» будинку по вертикалі, тим самим виконуючи утримуючу функцію по горизонталі.

  

Оклад встановлюється у віконних і дверних отворах на спеціальних санчатах, які дають незалежність установки щодо будівлі, при цьому обов'язково залишається збільшений монтажний зазор у верхній (перемичній) частині отвору. У процесі усадки будівлі, зазори в перемичній частині зменшуються, тому матеріали, застосовувані для їх герметизації, повинні мати властивість стискатися (пакля, льон, мох і т.п). Після герметизації, зазори між окладом і будівлею закриваються щільника з обох сторін.

 3.   Герметизація швів і щілин силіконом.

 

Фахівці компанії «Сучасні дерев'яні будинки» надають послуги з усунення щілин і зазорів між колодами методом герметизації щілин за технологією «теплий шов». Застосовувані нами герметики дозволяють усунути тріщини і щілини в деревині.

Щілини і тріщини між вінцями зрубу - поширена проблема в дерев'яних спорудах. З плином часу вона виникає за рахунок повільного випаровування вологи зі структури деревини. Колоди всідаються, утворюючи між собою щілини, які в подальшому стають причиною втрати тепла, тим самим збільшенням енерговитрат на обігрів приміщення. Як правило, більшість герметиків, на сьогоднішній день є акриловими або ж акрил-силіконовими.

  

Областьзастосуваннягерметиків:

 Герметизація зовнішньої і внутрішньої сторони міжвінцових і межбревенних стиків зрубу;

•  Герметизація тріщин;

•  Герметизація торцевого спилу;

•  Герметизація обходів дверей і вікон;

• Герметизація примикань дерев'яних конструкцій до покрівельних елементів і фундаменту.

Схема герметизації:

 Підготовка та зачистка поверхні деревини;

•  Прокладання теплоізоляції;

•  Нанесення маскуючого малярного скотча;

•  Заповнення шва герметиком;

•  Видалення малярного скотча;

•  Фінішна обробка шва.

Переваги та особливості технологія герметизації:

•  Екологічність;

•  Енергозберігаючі функції;

•  Висока адгезія до дерева;

•  Висока деформативність;

•  Довговічність;

•  Краса і естетичність;

•  Широкий діапазон температури експлуатації;

•  Стійкість до УФ-випромінювання, а також атмосферних впливів;

•  Надійна захист швів від води і продування;

•  Колерується в різні кольори при виробництві;

 

4.   Фарбування, воскування, нанесення УФ-захисту.

 

При будівництві та експлуатації дерев'яних будинків виникає необхідність у таких роботах, як фарбування, воскування і нанесення УФ захисту. Своєчасно виконані роботи по догляду за дерев'яною спорудою, здатні зробити будинок теплим і довговічним.

Фахівці компанії «Сучасні дерев'яні будинки» надають високоякісні послуги з догляду за дерев'яними спорудами. Професіоналізм наших співробітників у поєднанні з традиціями дерев'яного домобудівництва і технічним оснащенням європейського рівня, гарантує нашим клієнтам - високу якість виконуваних робіт і виконання замовлень в строго встановлені терміни.

Етапи підготовки та очищення поверхні деревини перед фарбуванням:

1. Видаляється пил і всі зайві частинки (рекомендується зробити промивання поверхні водою за допомогою садового обприскувача та щітки).

2. Якщо ж на дереві є уражені пліснявою і синявою ділянки, то їх потрібно обробити спеціальними розчинами, після - промити водою.

- Якщо в місцях сучків мається смола, то її необхідно видалити металевим шпателем і покрити спеціальним лаком для сучків;

- За наявності капелюшків цвяхів, а також інших металевих деталей, їх потрібно покрити антикорозійною грунтовкою;

Після проведення всіх подібних дій, дерево потрібно залишити на кілька тижнів до повної просушки, прикривши оброблену поверхню поліетиленовою плівкою і залишивши доступ для вентиляції.

  

Після підготовчого етапу можна приступати до покриття поверхні лакофарбовими складами. На сьогоднішній день різноманітність пропонованого вибору фарби - вражає.

 

Зараз ми більш детально зупинимося на основних різновидах текстур фарби - лессірующі і покривні антисептики або ж акрилові й олійні фарби:

• Основне завдання антисептикового покриття - захист поверхні деревини від негативного впливу атмосферних і біологічних факторів;

• Лессірующі, тобто напівпрозорі антисептики - зберігають текстуру деревини, при цьому надаючи їй певний колірний відтінок;

• Непрозорі (покривні) антисептики повністю вкривають текстуру деревини, при цьому зберігають видимий рельєф дерев'яної поверхні;

• Олійні фарби володіють чудовою атмосферостійкістю і добре вбираються в деревину, але досить довго висихають;

• Акрилові фарби мають гарну паропроникністю, тобто - «Дихають». Присутній у складі фарби акрілат, надає їм чудову еластичність.

• Не менш важливою деталлю є грунтувальний антисептик. Він наноситься після лакофарбового покриття, як завершальний етап, в 2 - 3 шари покривною фарби або антисептика. Ретельно просушуючи кожен шар.

 

Для того щоб покриття довго радувало і залишалося колишнім, як можна довше, потрібно слідувати декільком простим порадам:

Потрібно ретельно перемішувати фарбу до - і під-час фарбування, для рівномірного блиску і кольору лакофарбового покриття на поверхні;

•  Фарбу і антисептик необхідно наносити в поздовжньому напрямку;

•  Торці дощок і колод необхідно особливо ретельно покривати декількома шарами, як грунтовки, так і покривного лакофарбового матеріалу.

Вощіння деревини (воскування) - один з найбільш поширених видів обробки, який відноситься до одного із найдавніших методів прозорої обробки деревини, роблячи поверхню більш матовою і глянцевою. Перед вощінням, дерево необхідно обробити просоченням. Найпростіеа просочування - будь-яке рослинне масло. Необхідний матеріал для вощіння - мастика, яка складається з бджолиного воску і скипидару, її зручно наносити на поверхню тампоном або жорсткою кистю. Щоб закріпити покриття, необхідно нанести на поверхню слабкий розчин спиртового лаку, краще шеллачного.  

  

Переваги:

• Екологічність;

• Підкреслює красу і проявляє текстуру деревини - колір стає яскравішим, виразнішим, злегка темніє і набуває благородний золотистий відтінок;

• Поверхня дерева, оброблена воском стає водовідштовхувальною і стійкою до подряпин;

Захист від ультрафіолету. Ультрафіолет має руйнівною дією на лінгін - природний полімер входить до складу деревини (вміст 20-30%), який надає деревині такі властивості як: структура, колір, твердість, щільність. Тому важливою властивістю лакофарбових матеріалів по дереву є УФ захист. Серед усього різноманіття сучасних ЛФМ виділяється особлива група лаків - продукти, призначені для високо-прозорої фінішної обробки виробів з деревини піддаються впливу УФ випромінювання.

 

5.   Обробка антипіренами, антисептиками.

Одним з перших питань, яке виникає при виборі дерева для будівництва будинку - ступінь захисту деревини від впливу біологічних факторів і спалаху. Як же забезпечити якісний та надійний захист деревини? Протягом століть питання захисту деревини, дерев'яних конструкцій від вогню і загоряння вирішувалося з допомогою природних матеріалів - смоли, дьогтю, вапна тощо

  Сьогодні для боротьби з гниттям і цвіллю, різними комахами - шкідниками, а також загорянням потрібні надійні засоби та матеріали - огнебіозащитні просочення, фарби і лаки. На ринку широко представлені виробники засобів захисту деревини, як вітчизняними торговими марками, так і закордонними. Спектр їх дії досить широкий і застосування його краще розглядати в кожному окремому випадку, виходячи з вимог до рівня захисту.

Зарубіжні засоби захисту деревини непогано зарекомендували себе, як ефективні засоби захисту деревини від гниття. Крім цього на ринку присутні виробники російські та українські, які значно нижчі за ціною і застосовуються більшою мірою для обробки свіжоспиленною деревини.

Фахівці нашої компанії проводять транспортну обробку антисептиками на підприємстві по всіх місцях торцювання, пиляння, стругання, профілювання, тим самим, захищаючи деревину від впливу середовища. Вогнезахист (антипіренами) всіх дерев'яних конструкцій, кроквяної-балкових систем проводиться, обов'язково, на виробництві або по місцю монтажу конструкцій. Стіновий матеріал обробляється антипіренами за бажанням замовника.

 

6.   Конопатка, шліфування.

Шліфування - обробний процес, що передує фарбуванню - заключного етапу робіт пов'язаному з обробкою стін..

 

Частково це механізований процес, виконаний вручну за допомогою спеціального електроінструменту. За допомогою шліфовки з поверхні деревини видаляються нерівності, дефекти, а також грибки, цвіль, синява та інші несприятливі організми. Після шліфування деревина стає більш гладкою і світлою, проявляється текстура, колір змінюється на більш світлі тони.

Даний вид оздоблювальних робіт, вимагає спеціальних професійних навичок, тому що це нелегке заняття, що вимагає чималої праці і відповідальності, тому довіряйте даний вид робіт справжнім професіоналам.

Слід пам'ятати! Шліфовку стін рекомендується починати тільки після того, як зруб досить просохне і сяде. Вологість зрубу не повинна перевищувати більше 20%, процентне співвідношення перевіряється спеціальним приладом - вологоміром.

 

Конопатка.

Щоб уникнути «природної вентиляції» дерев'яного будинку крізь щілини міжвінцевого простору необхідно провести конопатку.

 

Шар міжвінцевого утеплювача, укладеного в процесі будівництва дерев'яного будинку, не дає повної гарантії від продування стін. Тим більше, в процесі експлуатації, стіни дерев'яного будинку дають серйозну усадку, тим самим теплоізоляційні характеристики утеплювача знижуються, в результаті чого і з'являються зазори і щілини між колодами і вінцями зрубу. Для поліпшення звукоізоляції та зменшення теплових втрат дерев'яні будинки конопатять. Як правило, дану процедуру проводять у два етапи: перший раз - через 1-1.5 року, другий раз - через 4 - 5 років після повної усадки споруди.

 

Вимоги до проведення конопатки рубаних стін::

  • Роботи необхідно проводити послідовно по периметру зрубу, починаючи з нижнього вінця. Особливу увагу слід приділяти ущільненню кутових з'єднань;
  •  При конопатці, матеріали розстилають волокнами поперек паза і забивають у щілини таким чином, щоб волокна виступали з обох сторін не менш ніж 4-6 см.;
  •  У процесі ущільнення допускається періодичне додавання волокна до повного заповнення швів між поверхнями верхньої і нижньої колоди;
  •  Процес конопатки, може підняти висоту зрубу до 15 см. Тому, обов'язково, потрібно конопатити по всьому периметру зрубу, а не окремі стіни, в іншому ж випадку, конопатка окремої стіни може призвести до перекосу всього зрубу, так як іноді можуть роботи несумлінні компанії.

 

Конопатка рублених стін є найкращим способом утепління дерев'яного будинку. У процесі роботи відзначаємо екологічність традиційно використовуваних матеріалів, таких як: льон, мох, пакля.

 

7.   Додаткове декорування швів, торців канатами.

 

У першу чергу, виконання даного виду робіт, необхідно для поліпшення естетичних властивостей дерев'яного будинку, надаючи йому особливий колорит і самобутність. 

 

Виконуємо повний спектр послуг з декорування канатами:

  • Внутрішньої і зовнішній обробці дерев'яного будинку, лазні або сауни (при закладенні щілин і зазорів між колодами, подібний спосіб дозволяє надійно зафіксувати утеплювач, тим самим, крім декоративної функції, виконує роль, додаткового захисного шару).

  • При дизайнерському оформленні інтер'єрів.

 

  • При інших декоративних роботах в будинку.
2.125 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.13 (4 Votes)

2004-2021. (с) Сучасні дерев'яні будинки. Всі права захищені.

^