Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Покрівлі зі сланцю

 

Сланецьприродний матеріал без добавок і домішок, який може зберігати свої властивості на весь термін експлуатації. Не має аналогів у світі, і є дуже довговічним. Покрівля покрита сланцем, простоїть більше 100 років.

Має високі показники по морозостійкості, теплоізоляції, зносостійкості, витримує високе снігове навантаження. Ці показники роблять сланець одним з кращих матеріалів для покрівлі.

Покрівля із сланцю на сьогоднішній день набирає високу популярність, вона практична. Так само не несе шкоди для навколишнього середовища і людського здоров’я.

За допомогою шаруватості, сланець просто колеться на пластини, які вживали в будівництві з давноминулих пір. Археологи відносять перше використання сланцю на періоду правління Риму. Глобальний видобуток сланцю в кар'єрах стартував в Німеччині в 12 столітті. Через сто років, коли стали відомі відмінні якості даного матеріалу, його почали добувати у Франції та Великобританії. У даних державах з вологим холодним кліматом сланець припав як неможливо речі в якості покрівельного покриття.

Сланець служив натхненням архітекторам і будівельникам, які покривали їм дивовижні дахи, які до нашого часу є шедеврами зодчества. Природним сланцем покриті Букінгемський палац, резиденція канцлера Німеччини, Единбурзький замок і інші відомі споруди. Всі пластини створюються вручну за технологією, яка відпрацьовувалася століттями: кожна платівка відколюється від брили, після чого з неї вирізується необхідний розмір при товщині від 4 до 6 мм і до 12 мм. Вага 1 м2 укладання близько 25 кг. Подвійна укладка збільшує вагу до 50-ти кг. Сланець має кілька колірних гам: світло-сірий, темно-сірий, зелений і темно-червоний. Плитами цього матеріалу покриваються даху будь-якої конфігурації, так само складні конструкції покрівлі - ендови, башточки різних форм, труби та інші, пошкоджені платівки можна замінити на нові, продовжуючи життя Вашої покрівлі.

Термін експлуатації сланцевої покрівлі залежить від її основи, яка виконується з дерева (кроквяна частина будинку). Монтуєте обрешітку з рейок перетином 40х50 мм. Рейки до крокв кріпляться цвяхами. Відстань між рейками може бути різною, залежно від довжини сланцевих плит і повинна бути трохи менше половини довжини такої плитки. У місцевостях де сильні вітри обрешітка виконується у вигляді суцільного настилу з дощок, товщиною 25-28 мм (необхідність в створенні суцільного настилу визначає покрівельник-монтажник). У цьому випадку обрешітку розкривають вологонепроникною пародифузіонною мембраною (гідроізоляція).

Монтаж проводиться на обрешітку, кожна плиточка кріпитися 2-4 цвяхами. Кількість кріпильних елементів залежить від розміру плитки, способу укладання і кута нахилу кроквяної частини. Укладання сланцю починають від ринви, де вкладаються більш масивні плитки, і до коника покрівлі ширина плит зменшується. Плитки укладаються з нахлестом в 65 - 95 мм., Який збільшується при зменшенні нахилу покрівлі, і в міру наближення до звису покрівлі. Монтуються плитки таким чином, що вода, яка стікає по даху, збирається до центру плитки, потім стікає в середину. Таким чином, якщо одна з плиток відвалиться, дах буде закритий іншими  плитами, доки  випалу плитку не поміняють на нову.

Фото покрівлі зі сланцю

 

 

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

2004-2021. (с) Сучасні дерев'яні будинки. Всі права захищені.

^