Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Фахверк технологія та будівництво фахверкових будинків в Україні

Що таке фахверковий будинок?

Класичний фахверковий будинок Сучасний фахверковий будинок

Класичний фахверк

Hallenhaus, Bauernhaus, Ständerhaus, Half-timbered house, Fachwerkhaus...

Детальніше про історію й різновиди класичної фахверкової технології описано тут (пер. рос.)

Сучасний фахверк

Modern Fachwerk (Fachwerkhaus), modern Half-timbered house, Huf-Haus (style)

Детальніше про концепції та розвиток сучасної фахверкової технології описано тут (пер. рос.)

 

Класичний “Fachwerkhaus”

Стена фахверкового дома в исторической части европейского городаТі, кому довелося побувати в країнах західної європи: Німеччині, Австрії, Франції, Англії, Нідерландах, можливо звернули увагу на будинки, у яких дерев'яний каркас був видний зовні, й його структура нагадувала клітинний або візерунковий малюнок з підкосами, розпірками, віконними прорізами, балконами, кутовими вежами, й іншими архітектурними деталями. Клітинні прямокутні отвори цих будинків (в Англії вони відомі як half-timbered house) заповнені матеріалами, які виконують роль утеплювача, від цегли до суміші саману, дранки, лляної тканини, соломи, інших наповнювачів, які можна обштукатурити й побілити. Це і є класичні фахверкові будинки. Вони бувають різних розмірів, архітектури, поверховості (до 5-ти поверхів) типів, адже ця технологія активно розвивалася протягом кількох століть приблизно з XII-го до наших днів ...

Сучасні фахверкові будинки

Фахверковий будинок компанії Сучасні дерев'яні будинки

Сучасний фахверк відрізняється: а) мінімалістичним дизайном; б) меншою поверховістю (2 рідше 3 поверхи); в) технологічнішим оснащенням. Сьогодні для цього виду конструкції використовується клеєна деревина, без дефектів, стінові отвори можуть закриватися енергозберігаючим склом, клеєним брусом або системами фасадного утеплення. Нинішня версія також має просту архітектуру, більш схожу на шале ніж на готику з безліччю архітектурних елементів фасаду та покрівлі, а енергозбереження тут доведено до максимально можливого.

 

Незважаючи на те, що древній і сучасний фахверки мало схожі, їх об'єднує одна технологія - це об'ємна дерев'яна конструкція, отвори якої заповнюються фасадним будматеріалом або шарами утеплювача та оздоблювальних матеріалів в її межах, а не навпаки, як в каркасних будинках, де все крім утеплювача монтується поверх каркаса. Так в сучасному будівництві використовують за основу старовинні методи.

Технологія фахверкових будинків в основі сучасного будівництва

Два найпоширеніших методи збирання фахверка

Технологія довгих стовпів Технологія коротких стовпів

XII століття - Метод довгих стовпів

Фахверкова технологія розвивалася від простого до складного. Так в XII-му столітті несучу конструкцію збирали використовуючи «метод довгих стовпів». Будинки рідко були вище двох, або 3-х поверхів (до 9м). Висоти цільних масивних дерев'яних стовпів і жорсткості конструкції, для таких будівель, цілком вистачало.
Переваги цього методу вичерпувалися в межах 8-10м висоти. До того ж будівельники часто стикалися з технічною складністю знайти й доставити по вузьких вулицях середньовічного міста потрібну кількість довгих цільних дерев'яних стовпів (клеєної деревини тоді ще не винайшли).

XV століття - Метод коротких стовпів

Коли в XIV-XV ст. висота вуличного будинку досягла 4-5 поверхів (12-15м), тоді в конструкціях внесли зміну й з'явився «метод коротких стовпів», як перспективніший з безліччю можливостей.
Даний метод спрощував доставку й підбір будматеріалу, спрощував будівництво в умовах вузьких вулиць середньовічного європейського міста, і став основою для створення шедеврів середньовічної архітектури, що дожили до наших днів, які й прославили технологію фахверк на весь світ.

Загальні риси старовинних і сучасних конструкцій

Схожість конструкції стародавнього і сучасного Фахверка
Дивовижний факт: хоч в будівництві сучасних фахверків використовується змішаний тип конструкцій, де присутні елементи обох методів, однак нинішній метод складання більш схожий на древній Ständerhaus (XII ст) ніж на пізніший готичний (XV ст) стиль. Це сталося завдяки використанню клеєної деревини, коли люди отримали недорогий спосіб отримувати великопрогонові дерев'яні балки й стовпи що формують основний каркас. Таким чином технологія XII століття отримала друге дихання в XXI-му :)

Про переваги й недоліки фахверкової технології.

Переваги

Будь який фахверковий будинок має яскраво виражену індивідуальність. Це своєрідний архітектурний стиль. Кожен виробник таких будинків робить їх по-своєму, вносячи модернізації та вдосконалення завдяки яким дана технологія розвивається донині. Каркас - залишається видним, зовні й зсередини. Його часто виділяють контрастним кольором з фасадом (як у класичній версії), що надає особливий характер і стиль всій будові. Це легкий будинок, навантаження на грунт мінімальне, відповідно не потрібний посилений фундамент.

Застосування клеєних і гнутоклеєних архітектурних елементів. Сучасна архітектура часто схильна використовувати не лінійний дизайн. Це тренд XXI-го століття, розвиток якого в подальшому буде тривати. Фахверкова технологія для реалізації подібного стилю дуже підходить. Комбінації дерева, скла, каменю, відкриті системи стовпів та балок, властиві цьому стилю, органічні в такому дизайні.

Міцність і довговічність конструкцій. Для несучого каркасу будинку сьогодні використовують клеєний брус, а клеєна деревина забезпечує стабільність, і міцність всієї конструкцій. Фахверкові будинки довговічні. Вони мають багатовіковий шлях вдосконалення і термін їх служби може досягати 500 років.

Екологія. Всі будматеріали, що використовує наша компанія екологічно чисті й забезпечують високий рівень комфорту й безпеки для своїх мешканців.

Енергозбереження. Сьогодні фахверкові будинки оснащені найсучаснішими системами енергозбереження, й здатні економно витрачати енергоресурси, що постійно зростають ціною.

Вселятися можна відразу після закінчення будівництва. Клеєний дерев'яний каркас збирається з сухого дерева й має стабільну форму й геометрію. Будівництво «під ключ» триває не більше півроку, в будинок можна заселятися відразу ж після закінчення робіт, бо будівля не дає ніякої усадки.

Недоліки

Звичайно ж фахверк має й недоліки. Один з них дуже значний, який виходить з його ж переваг.

Висока ціна. Цей тип будинків включає високотехнологічні елементи архітектури та оснащення, високоякісні матеріали й залучення висококваліфікованого персоналу. Такий рівень робіт будматеріалів та оснащення високо цінується й не може бути занадто дешевим. Однак і в преміальному сегменті є спосіб заощадити. Про те, як це зробити не жертвуючи якістю й енергозбереженням детально описано тут.

Високі вимоги до майстерності робітничого персоналу. Складання каркаса відбувається з високою точністю, бо весь каркас залишиться видним з середини та зовні. Не можна допускати помилок, під час його монтажу, інакше страждає зовнішній вигляд, теплозбереження, та можуть порушиться параметри й розміри прилеглих вузлів.

Ціна фахверкового будинку

Окрім вищезгаданого посилання орієнтовну ціну будинку фахверк можна дізнатися в наступних варіантах:

Точна ціна фахверкового будинку буде надана за запитом за наявності готового ескізного проекту з зазначенням бажаного оснащення вашого варіанту комплекту!

Чому варто вибрати нашу компанію для будівництва фахверкового будинку?

  1. В нас найгнучкіша система комплектації, оснащення й проектування, яку тільки можна реалізувати в Україні;
  2. Найприємніші ціни на фахверкові будинки;
  3. Висока якість будматеріалів і кваліфікований персонал;
  4. Величезний досвід у будівництві фахверкових будинків найрізноманітнішого унікального дизайну;
  5. Всі переваги дерев'яних будинків, і екологія житла - це найголовніше.

Фото фахверкових будинків

2004-2021. (с) Сучасні дерев'яні будинки. Всі права захищені.

^