Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Терасна дошка Махагоні

Найзнаменитішим та найбажанішим серед всіх матеріалів для внутрішньої обробки й виготовлення меблів, муз. інструментів, паркету, терасної дошки, основи для дорогої інкрустації й прикрас заслужено є «червоне дерево» під науковою назвою  «Swietenia mahagoni».

Ще якихось 300 років тому дикі ліси, де ріс багаторічний та вічнозелений махагон у незчисленій кількості, були поширені на західному узбережжі Мексики й Центральної Америки. На початку ХХ-го століття популярність виробів з махагону стала причиною майже абсолютного зникнення цього могутнього дерева на Карибських островах, і лише через півстоліття англійці спробували відродити цей вид у Індії та на Цейлоні.

Всього існує близько восьми видів червоного дерева серед яких найбільш відомі американці - рідкісний «Swietenia humilis» и «Swietenia macrophylla» (або Гондураський Махагон, майже зникла в природі карибська - Swietenia mahagoni (у торгівлі може зустрітися Індійська, Філіппінська або Цейлонська висаджена в XIX- му столітті Англійцями), також Entandrophragma cylindricum або Сапеле поширена в Центральній, Західній і Східній Африці.

Серед цих видів найбільш доступний за ціною Африканський махагон, деревина якого більш рівномірна, ніж у «родичів», хоча й така ж різноманітна за малюнком і відтінкам. Поверхня зрізу має добре помітний блиск і рожевий відтінок в найбільш світлих ділянках з хвилястою структурою. Найбільш зрілим вважається сорока-п'ятдесятирічна деревина з червоно-коричневим світлим відтінком на зрізі, до ядра більш бурого темного кольору, на повітрі зріз поступово темніє, заболонь світла з візерунчастою та крапчатою текстурою коричневого кольору.

Терасна дошка з махагону задоволення не з дешевих, але завжди матиме свого поціновувача. Виріб з американських порід червоного дерева мають надзвичайну стабільність форм і біологічну стійкість. Це важка деревина з показником щільності 500-540кг\м3 (вище середнього). Дошка з африканського махагону схожа за властивостями, дещо складніше в обробці бо твердіше (по Бринеллю показник твердості 4-4,5).

Терасна дошка махагон має унікальний, хвилястий малюнок, яскраво виражений блиск, багатий вигляд, та чудові резонансні характеристики. Звук у приміщеннях оснащених підлогою з червоного дерева завжди акцентований і чистий. Дошка махагон часто застосовується для обшивки стін та палуби яхт через стійкість до тривалого впливу води й вологих погодних умов. У дизайнерських рішеннях терасних систем дошкою махагон підкреслюють, особливі елементи прийомних залів для офіційних зустрічей, доріжок для почесних гостей або зон відпочинку біля басейнів, або кімнат відпочинку біля парилень у VIP зонах елітних лазень. Застосування терасної дошки з махагону може бути найрізноманітнішим, будь-який виріб з червоного дерева володіє приємною привабливістю зовнішнього вигляду та додає екзотичність інтер'єру.

 

2004-2021. (с) Сучасні дерев'яні будинки. Всі права захищені.

^