Онлайн
Калькулятор
Онлайн Калькулятор

Клеєний брус

будинок з клеєного бруса
Цікавий факт: Клеєний брус - технологія популярна й добре відома в будівництві дерев'яних будинків. ... У дерев'яних конструкціях його використовують ще з XIX-го століття, але будувати з клеєного брусу будинки активно почали знедавна, багато в чому завдяки розвитку автоматизації деревообробної промисловості. Технологія «клеєний брус» розвивається й досі, отримуючи вдосконалення та інноваційне обладнання.

будівництво з клеєного брусаВід того як добре відпрацьована дана технологія, починаючи з виробника домокомплекту аж до будівництва під ключ, залежать важливі для клієнта фактори, як то співвідношення ціна-якість продукції, довговічність будови, гарантія та обслуговування, екологія і зовнішній вигляд будівлі, а також час отримання готового домокомплекту та його складання на будмайданчику. Про те, на що варто звернути увагу в даній технології будівництва обираючи виробника і будівельну компанію - далі в статті ...

Технологія виготовлення клеєного бруса

Технологія виробництва клеєного бруса приблизно однакова у всіх компаній виробників. Пізніше ми прокоментуємо нашу схему, а поки лише зазначимо що є кілька дуже важливих нюансів від яких залежить багато чого.

П'ять нюансів технології «клеєний брус» що впливають на якість продукції та будівель

  1. Якість, сортність, порода деревини. В одному брусі не повинні поєднуватися дуже різнорідні ламелі інакше це спричинить виникнення внутрішньої напруги і призведе до деформації бруса, або тріщин.
  2. Напрямок річних кілець в ламелях має бути врізнобіч а їх щільність підбиратися приблизно однаковою.
  3. Вимоги до клеюклейові основи повинні відповідати актуальним, тобто чинним євро-стандартам , а виробник клею повинен мати сертифікат відповідності цим стандартам.
  4. Брусовий профіль, типи чашки, і наявність прокладок. Форма профілю стінового бруса й зарізка чашки кутового з'єднання є своєрідною візитівкою кожного виробника, і є однією з найголовніших відмінностей(родзинок) в технології виготовлення клеєного бруса. Чим вища якість бруса, тим менше потреби в додаткових прокладках між ними. Винятком є ​​кутові з'єднання, там використовуються натуральні лляні прокладки, бо деякі вузли дерев'яної конструкції повинні мати певну технологічну рухливість (пам'ятаємо, що дерево «дихає») не на шкоду щільності з'єднань ...
  5. Товщина й кількість ламелей. Розмір ламелей залежить від бажаного перерізу бруса, чим більший переріз бруса, тим крупніша повинна бути геометрія ламелі. Кількість ламелей залежить від розмірів перерізу, їх може бути від 2-х до 10-ти. Їх розмір не повинен бути надто дрібним або непропорційним. Наприклад, для перерізів 180х200мм і 200х200мм їх кількість зазвичай не перевищує 5-ти.

Ці твердження можуть викликати полеміку серед професійних досвідчених технологів виробництва, особливо у випадку великих перерізів (від 230-270мм), де кількість ламелей може досягати 10шт, але головний принцип - чим більша кількість ламелей та менший їх розмір, тим нижче сортність бруса - залишається вірним!


форма профілю бруса 180х200ммА чи відомо вам що: для того щоб отримати високоякісний клеєний брус, для зовнішніх ламелей використовують саме цільну дошку, й лише у внутрішніх допускають склейку, а між собою ламелі склеюються таким чином, щоб річні кільця прямували в різні боки. Це дозволяє уникнути, деформації яка може бути присутня через внутрішню напругу в деревині, підвищуючи міцність і вологостійкість всієї деталі.
Примітка! У разі більшого перерізу бруса (наприклад, 230-270мм) уникнути поздовжньої склейки зовнішніх ламелей не вдасться через ризик деформації дошки і розтріскування під час висушування, але в межах перерізів до 200мм, цільні ламелі - це показник продукції високого ґатунку, бо якісна деревина за таких технологічних розмірів не деформується, не тріскається ...

Коротенько про наш виробничий процес.

Компанія «Сучасні дерев'яні будинки» використовує деревину хвойних порід (в основному ялина-смерека). На підприємстві процес виробництва клеєного бруса починається з розпилювання колод на дошки, а дошки розпилюють на ламелі (бруси). Далі дефектні місця, що зустрічаються у природного дерева видаляють. Дефектними вважаються також ділянки з синявою і цвіллю. Потім пиломатеріал завантажують в сушку. Коли деревина висихає до певної вологості 10-12% її, знову, сортують прибираючи вже дефекти сушіння (тріщини, сучки та ін.). Сухі ламелі стругають під технологічний розмір, склеюють між собою та кладуть під гідравлічний прес. Після склеювання брус калібрують під потрібний переріз і формують профіль, після чого, на високоточному обладнанні вирізають, чашки згідно з проектом. Детальніше про виробництво клеєного бруса можна дізнатися тут

схема виробництва клеєного бруса

Компанія «Сучасні дерев'яні будинки» пропонує типовий стіновий брус висотою 160 мм, 180 мм, 200 мм, (до 270мм спецзаказ), товщиною від 100 мм до 200мм, (230-270мм спецзаказ. Стандартна довжина 3 м, 4.5 м и 6 метрів (більше 6м спецзаказ)

Клеєний брус майже, не потребує додаткової обробки, і має незначну усадку, швидкість і точність складання досягає високого рівня (чашки зарізаються з точністю до 1 мм).

Клеєний брус - технологія будівництва, традиції проти інновацій ...

Виробництво якісного домокомплекту з клеєного бруса - це лише половина успіху! До речі про домокомплекти ...

Цікавий факт! В середині ХХ-го століття, коли технологія «клеєний брус» тільки набирала популярність, весь домокомплект вирізався і збирався на виробництві. Це було важливо для високого рівня сервісу, якості послуг компанії виробника. Тоді компанія яка виготовляла клеєний брус була одночасно і виробником будинків в самому буквальному сенсі. Клієнт приходив на виробництво, купував зібраний там будинок, який після угоди розбирався, транспортувався і збирався заново на будмайданчику.
Недоліком такого підходу була занадто висока ціна робіт яка в кілька разів перевищувала ціну будівельних матеріалів. Таке доступно було не кожному, продажі були одиничними й попит зміщувався на користь невеликих будівель, наприклад - лазень. До речі деякі фінські компанії досі практикують схожу схему роботи ...

Все змінилося з початком розвитку ери комп'ютеризації, коли з'явилися CAD-програми сумісні з ПО промислового деревообробного обладнання, здатні на обчислення оптимального деталювання будь-якого проектного рішення. Тепер, проектний розділ КД (конструкції дерев'яні) міг містити не тільки дерев'яні несучі балки, схему перекриттів, конструкцію покрівлі, але і схему укладання брусу всього будинку. Вміючи розкладати стіну на кількість брусів, а також враховувати місця віконних і дверних прорізів, спеціальна програма формує комплект деталей для вирізання верстатом.

Фото етапів роботи від ескізного проекту до готового будинку компанії «Сучасні дерев'яні будинки»

Це стало справжнім проривом для будівельної технології «клеєний брус» нашого часу, через можливість не тільки збільшити швидкість виробництва та збирання будинків, а й через зниження ціни послуг, позбувшись зайвих етапів з високою вартістю, попутно зменшуючи відходи дорогої технологічної деревини.

Сьогодні будівельна технологія «клеєний брус» максимально автоматизована. Більше немає необхідності збирати дерев'яний домокомплект на виробництві, бо верстат з високою точністю ріже деталі за вибраним проектом, а робочі комплектують їх по стінах. На будмайданчику залишається тільки ОДИН РАЗ зібрати конструкцію, і будинок майже готовий. Вся робота із складання дерев'яних конструкцій займає 1 місяць (іноді залежить від площі й об'єму будинку) після чого криється покрівля.

Саме завдяки розвитку даної технології будинок з клеєного бруса компанії «Сучасні Дерев'яні Будинки» має такі переваги як:

  • стабільна форма та геометрія будинку з мінімальною усадкою (3-5% це реальний а не рекламний показник...),
  • мінімальна фінішна обробка (шліфування та фарбування),
  • несприйнятливість клеєного бруса до природних хвороб деревини (а також повна якісна антисептична обробка),
  • максимально можлива екологічність всіх будівельних матеріалів (включно клеї нових поколінь та застосовані антисептики),
  • - Можливість вселятися відразу після закінчення будівництва без проміжків на усушку й усадку як в будинках інших дерев'яних технологій.

будинок - технологія клеєний брус

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

2004-2021. (с) Сучасні дерев'яні будинки. Всі права захищені.

^